Teac TN-5BB Gramofon, Zapisz się do newsletter i zyskaj 5%

Gramofon z napędem paskowym i zbalansowanymi wyjściami XLR z zainstalowaną fabrycznie wkładką Ortofon 2MRed

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
7 199,00 zł

Gramofon TEAC TN-5BB to zaawansowane urządzenie z obsługą zbalansowanego wyjścia MC, która wykorzystuje hybrydowe chassis łączące płytę syntetycznego marmuru o grubości 12 mm, papier washi oraz bazę wykonaną z MDF-u o grubości 36 mm. Wielowarstwowa konstrukcja chassis o wadze 8,8 kg wyróżnia się doskonałą sztywnością i skutecznym rozpraszaniem wibracji, czego efektem jest wysoka odporność na sprzężenie zwrotne.

TN-5BB wykorzystuje wysokiej klasy 9-calowe ramię w kształcie litery S, które zostało opracowane wspólnie z firmą SAEC. Ramię oraz akrylowy talerz o grubości 20 mm i wadze 1,7 kg montowane są na płycie z syntetycznego marmuru. Z kolei napędzający talerz silnik prądu stałego mocowany jest do płyty MDF. Dzięki temu rozwiązaniu projektanci zminimalizowali przenoszenie drgań z napędu na ramię gramofonu. Ponadto konstruktorzy zastosowali tradycyjny japoński papier washi w roli podkładki pomiędzy syntetycznym marmurem i płytą MDF. Zastosowanie washi zamiast gumy lub metalu pozwala wydobyć oryginalną witalność dźwięku podczas odtwarzania płyt.

TEAC TN-5BB wykorzystuje napęd płaskim paskiem przekazującym napęd z silnika prądu stałego na zewnętrzny obwód talerza. O precyzję i stabilność obrotów talerza dba system PRS3 (Platter Rotation Sensing Servo System). Czujnik optyczny znajdujący się w dolnej części talerza odczytuje jego prędkość obrotową, a mechanizm automatycznej regulacji obrotów przekazuje odpowiedni sygnał z serwo do silnika. TN-5BB obsługuje trzy prędkości odtwarzania – 33 1/3, 45 i 78 obr./min.

Akrylowy talerz, w który wyposażony jest TN-5BB, cechuje się wysokim momentem bezwładności, a przy tym eliminuje konieczność stosowania mat gumowych lub filcowych. Wszystko dlatego, że akryl ma tę samą właściwość co tworzywo poliwinylowe, z którego wykonywaną są płyty gramofonowe – z łatwością przyjmuje ujemne ładunki elektryczne. Zapewnia to korzyść przejawiającą się utrudnieniem elektryfikacji, nawet jeśli te dwa materiały trą o siebie.

Praktycznym udogodnieniem gramofonu TEAC TN-5BB jest funkcja automatycznego podnoszenia ramienia po zakończeniu odtwarzania. To zasługa aktywnego mechanizmu, który po naciśnięciu jednego przycisku umożliwia podniesienie lub opuszczenie ramienia, współpracującego z bezkontaktowym czujnikiem optycznym wykrywającym koniec odtwarzania. Funkcję tę można dezaktywować, np. w przypadku płyt niezgodnych ze standardem.

W uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku pomaga wkładka MM Ortofon 2M Red. Dzięki temu, że jest ona instalowana i ustawiana w główce już w fabryce, gramofon jest gotowy do użycia niemal natychmiast po jego wypakowaniu. Elementem wyróżniającym TN-5BB są także analogowe złącza XLR, poprzez które można połączyć gramofon z przedwzmacniaczem gramofonowym, np. TEAC PE-505, lub inną tego typu konstrukcją wyposażoną w złącza XLR.

DANE TECHNICZNE

 • Ramię: 9 cali, kształt "S"
 • Typ wkładki: MM
 • Talerz: akrylowy o grubości 20 mm
 • Poziom wyjścia: 5.5 mV (1kHz, 5cm/s)
 • Prędkości obrotowe: 33 1/3, 45, 78
 • Przeniesienie napędu: pasek
 • Wbudowany przedwzmacniacz: Nie
 • Pokrywa w komplecie: Tak
 • Pobór mocy (max): 2 W
 • Pobór mocy (standby): 0.3 W
 • Wymiary (S x W x G) mm z zamkniętą pokrywą: 450 × 148 × 351; bez pokrywy: 450 × 135 × 351
 • Waga: 10.5 kg

 

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzący od oficjalnego polskiego dystrybutora, objęty 24-miesięczną gwarancją.

Więcej informacji
Producent TEAC
Installments Santander 60 x 0.5%
Tryb sterowania Manualny
Prędkości obrotowe 33 / 45 RPM
Tryb napędu Paskowy
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teac TN-5BB Gramofon, Zapisz się do newsletter i zyskaj 5%
Twoja ocena