Teac AI-303 USB DAC Black Wzmacniacz zintegrowany stereo

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
3 799,00 zł

TEAC AI-303 USB DAC 

To wzmacniacz zintegrowany, który umożliwia odtwarzanie źródła dźwięku Hi-Res, takiego jak DSD256 i PCM 384/32 z komputera/laptopa, iPhone'a, telefonu i tabletu z systemem Android (złącze USB-C) oraz MQA. Łączność Bluetooth 4.2 obsługuje kodeki LDAC i Qualcomm aptX HD. Po raz kolejny zachowano format 21,5 cm, dzięki czemu wzmacniacz TEAC AI-303 USB DAC można doskonale zintegrować z dotychczasowymi urządzeniami z tej linii.

Kompaktowy AI-303 zawiera wysoce energooszczędny i wydajny wzmacniacz Ncore® zaprojektowany przez Hypex, zapożyczony z wyższego modelu, zapewniając czysty i wyraźny dźwięk o bogatej muzykalności. Dodatkowo, 4-pinowe wyjście słuchawkowe z obwodem odseparowanym od masy umożliwia słuchanie na słuchawkach wyższej klasy.

Obsługa formatów audio DSD512 i PCM 384/32 Hi-Res

Aby zmaksymalizować studyjną jakość dźwięku ze źródła cyfrowego, przetwornik cyfrowo-analogowy w AI-303 wyposażono w dwa rodzaje filtrów cyfrowych oraz przetwarzanie w górę x2Fs, x4Fs i x8Fs, aby uzyskać preferowany dźwięk. Jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB obsługuje źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości (HD) 11,2 MHz DSD i 384 kHz/32 bity, umożliwiając zbudowanie wysokiej jakości systemu dźwiękowego.

Bluetooth obsługuje LDAC i Qualcomm aptX™ HD, a także inne standardowe kodeki Bluetooth®, takie jak Qualcomm aptX™, AAC, i SBC. Diody LED na panelu przednim wskazują, który kodek jest włączony po nawiązaniu połączenia. Wbudowany odbiornik Bluetooth® łączy się jednocześnie z dwoma różnymi urządzeniami. Na przykład, podczas odtwarzania utworów ze smartfona, AI-303 może przełączać się na inne źródło wejściowe, bez irytujących kroków ponownego łączenia. Przy czym, jednoczesne odtwarzanie z obu urządzeń nie jest możliwe.

Pełne dekodowanie MQA
AI-303 obsługuje pełne dekodowanie MQA, co pozwala cieszyć się studyjną jakością dźwięku z dowolnych wejść cyfrowych USB-C, HDMI, wejść koncentrycznych i optycznych z transmisji strumieniowej MQA i MQA CD z odtwarzacza CD za pośrednictwem połączenia cyfrowego.

Szeroka gama wejść cyfrowych, obejmuje HDMI obsługujące ARC/eARC oraz HDMI CEC, USB-C, wejścia koncentryczne i optyczne. USB-C  pozwala na podłączenie urządzenia z komputerem, smartfonem i tabletem, a telewizor podłączymy przy pomocy jednego przewodu HDMI. Obsługa ARC/eARC i HDMI CEC, regulacja głośności oraz włączanie/wyłączanie zasilania TEAC AI-303 mogą być regulowane przy pomocy pilota telewizora. Jeżeli nasz telewizor obsługuje tę rozdzielczość, uzyskamy dźwięk PCM 192/24 Hi-Res. Dzięki niewielkim gabarytom możliwe jest umieszczenie AI-303 na szafce RTV.

TEAC AI-303 można podłączyć do szerokiej gamy urządzeń cyfrowych, takich jak smartfon/tablet i przenośny cyfrowy odtwarzacz audio, które obsługują USB 2.0, poprzez samozasilany port USB-C, który umożliwia automatyczne wykrywanie urządzenia, kiedy urządzenie jest wyposażone w USB-C. Większość urządzeń z Androidem i najnowszy iPad Air/iPad Pro, które są wyposażone w port USB-C można podłączyć z TEAC AI-303 jednym kablem USB-C bez dodatkowych urządzeń. Do podłączenia do iPhone'a wymagany jest dodatkowy adapter USB firmy Apple.

Różne tryby DAC z SoC

AI-303 jest wyposażony w dedykowany SoC do przetwarzania cyfrowego, w tym do dekodowania MQA. Filtry cyfrowe, wymagane do konwersji analogowej, również przetwarzane są w SoC zamiast w przetworniku cyfrowo-analogowym, co pozwala  uzyskać dźwięk o jakości studyjnej. Oprócz filtra FIR z krótkim opóźnieniem i wolnym spadkiem, dostępny jest filtr RDOT o naturalnej barwie i możliwości reprodukcji przestrzeni dźwiękowej, oparty na teorii płynności, wykorzystującej analogię uzupełnienia. Można powiedzieć, że filtr jest kluczem do brzmienia. Zależnie od rodzaju filtrów w połączeniu z technologią up-conversion, subtelne różnice w niuansach dźwięku są zauważalne.

Ponadto, gdy wybierze się filtr RDOT z wyłączonym konwerterem up, przetwornik D/A działa jako przetwornik NOS (Non Over Sampling) D/A. W trybie NOS, pre-echo i post-echo spowodowane odpowiedzią impulsową są tłumione, a wahania w kierunku osi czasu są eliminowane. Umożliwia to konwersję analogową z wysoką wiernością kształtu fali wejściowej.

Cyfrowa transmisja dźwięku „Bulk Pet”.
Podczas przesyłania dużej ilości danych cyfrowych ze źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości za pomocą kabla USB standardowa metoda transmisji powoduje duże nierówne obciążenie przetwarzania zarówno komputera wysyłającego, jak i odbierającego przetwornika cyfrowo-analogowego USB, co może powodować problemy, takie jak przerwy w dźwięku. „Bulk Pet” realizuje stabilny transfer danych, uśredniając obciążenie przetwarzania po obu stronach, aby konsekwentnie przesyłać określoną ilość danych. Ponieważ jakość dźwięku zmienia się również wraz ze zmianą stanu obciążenia komputera, możesz wybrać preferowaną jakość dźwięku spośród czterech wstępnie ustawionych trybów przesyłania.

W celu minimalizacji wpływu jittera na transmisję sygnału syfrowego zastosowano asynchroniczne wejście USB. Gdy w TEAC AI-303 używany jest jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB w trybie asynchronicznym, taktowanie sygnału wejściowego jest regulowane przez wbudowany zegar. Dzięki temu połączenie z komputerem PC i laptopem AI-303 jest realizowane z wysokiej jakości sygnałem cyfrowym.

Wysokiej jakości analogowa potencjometr z drabinką oporową 
W przeciwieństwie do konwencjonalnego obwodu potencjometru, przedni obwód potencjometru AI-303 jest zaprojektowany tak,, aby nie przekazywać sygnału muzycznego bezpośrednio. Odczytując wartość z pokrętła głośności, obwód odtwarza wartość za pomocą drabinki oporowej zamontowanej na płytce drukowanej, co umożliwia przekazywanie sygnału dźwiękowego do wzmacniacza najkrótszą drogą i zachowanie czystości sygnału. System osiąga niskie zniekształcenia i wysoki stosunek sygnału do szumu nawet, gdy głośność jest wyciszona.

Dwie pary wejść audio zapewniają większą elastyczność. Dodatkowo przedwzmacniacz subwoofera (Sub Preout) pozwala na przyszłą rozbudowę systemu, w której TEAC AI-303 będzie centrum dowodzącym Twojego kina domowego.

4-pinowe wyjście słuchawkowe z separacją uziemienia
Obwód wzmacniacza słuchawkowego jest zaprojektowany z oddzielnym uziemieniem na kanałach lewym i prawym od sekcji przedwzmacniacza do gniazda słuchawkowego, które jest 4-pinowe (Końcówka: L+, Pierścień: R+, Pierścień: L–, Tuleja: R–). Oddzielenie obu mas znacznie poprawia separację kanałów, jednocześnie realizując czystą scenę dźwiękową.

* Połączenie z oddzielnym uziemieniem jest dostępne ze słuchawkami z 4-pinowym wtykiem. Słuchawki ze standardowym 3-pinowym wtykiem także pozostają kompatybilne.

Wzmacniacz słuchawkowy wykorzystuje układ bez kondensatora sprzężenia (CCLC), co eliminuje negatywne efekty spowodowane przez kondensatory oraz zapewnia wysokiej jakości środowisko do słuchania muzyki z słuchawkami z odpowiednim zakresem niskich częstotliwości i dobrą reakcją. Konwencjonalny wzmacniacz słuchawkowy, który na stopniu wyjściowym wykorzystuje sprzężenie (lub usuwanie sygnału DC), nieuchronnie degraduje dźwięk z powodu kondensatorów i powoduje zmianę brzmienia, opóźnienia fazowe i spadki poziomu niskich częstotliwości. 

Funkcja Crossfeed
Funkcja Crossfeed zapewnia naturalne poczucie rozmieszczenia źródła dźwięku podczas słuchania w słuchawkach, podkreślając jednocześnie obecność środkowego źródła, aby poprawić czytelność ludzkiego głosu, wokal, narrację i dialogi. Efekt Crossfeed można regulować za pomocą pokrętła CROSSFEED na przednim panelu.

W pełni metalowa konstrukcja obudowy
Cała obudowa składa się z paneli aluminiowo-stalowych, które są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne emitowane z komputerów i innych urządzeń. Dzięki temu czyste, wolne od szumów środowisko wewnętrzne jest osiągane nawet w trudnych warunkach dla sprzętu audio. Ponadto aluminiowe panele o grubości 8 mm, które otaczają metalową obudowę z obu stron, zapobiegają zniekształceniom, co zapewnia mocną i stabilną konstrukcję.

Stabilizująca 3-punktowa nóżka TEAC „Stress-less Foot”
Unikalne trzy punktowe stabilizujące nóżki TEAC „Stress-less Foot” umożliwiają stabilną instalację, na którą nie ma wpływu jakiekolwiek zniekształcenie powierzchni podłogi. Nie jest ona ściśle mocowana bezpośrednio do obudowy. Nóżka, która jest wykonana z obrabianej stali, nie jest ściśle przymocowana, co umożliwia uzyskanie bardziej naturalnego i bogatego dźwięku oraz poczucie rozmieszczenia źródła dźwięku podobne do sytuacji, gdy użyta jest nóżka z kolcem.

Dołączone akcesoria: 
Kabel zasilający, Pilot zdalnego sterowania (RC-1337), Baterie AAA × 2, Instrukcja obsługi, Gwarancja

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Wzmacniacz stereo służy do wzmacniania sygnału źródłowego np. z odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego, tunera radiowego. Wyróżniamy wzmacniacze zintegrowane oraz dzielone.

Najpopularniejsze urządzenia to wzmacniacze zintegrowane, które składają się z dwóch zasadniczych elementów: przedwzmacniacza z regulacją głośności oraz końcówek mocy. Dodatkowy często spotykany element w ramach wzmacniacza zintegrowanego to przedwzmacniacz gramofonowy, który pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu.

W ostatnich kilku latach coraz większa liczba producentów instaluje także we wzmacniaczach zintegrowanych przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) z wejściami cyfrowymi optycznymi oraz koaksjalnymi, a niejednokrotnie z wejściami USB typu B dla PC-Audio.

Szczególną odmianą wzmacniaczy zintegrowanych są zintegrowane systemy stereo, w ramach których producent dokłada do wzmacniacza źródło dźwięku w postaci odtwarza CD, odtwarzacza strumieniowego/sieciowego czy też tunera radiowego.

Wzmacniacze dzielone to urządzenia z fizycznie odseparowanym przedwzmacniaczem i końcówką mocy. To pozwala na dużo większy wybór możliwości konfiguracyjnych. Istnieje możliwość dobierania przedwzmacniaczy i końcówek mocy od różnych producentów, co ma krytyczne znaczenie dla końcowego brzmienia zestawu stereo.

Oddzielne przedwzmacniacze stereo i końcówki mocy stereo to zazwyczaj konstrukcje zdecydowanie bardziej zaawansowane i dopracowane w stosunku do wzmacniaczy zintegrowanych – stąd też droższe. Jak już zostało wcześniej wspomniane – nie do przecenienia jest możliwość swobodnego zestawiania różnych przedwzmacniaczy i końcówek mocy, na co nie mogą sobie pozwolić posiadacze klasycznych wzmacniaczy zintegrowanych.

 

Specyfikacja techniczna

Moc ciągła (RMS): 43W + 43W (4 ohms, 20Hz to 20kHz, THD 0.1%, JEITA)
Typ: Tranzystorowy
Formaty z USB:
 • PCM
 • DSD 64 (2.8MHz)
 • DSD 128 (5.6MHz)
 • DSD 256 (11.2MHz)
 • DSD 512 (22.4MHz)
 • MQA
Klasa: D
Wbudowany DAC: TAK
Przedwzm. gramofonowy: NIE
Stosunek sygnał/szum: 100dB
Zniekształcenia THD: 0.008% (LINE IN, 20Hz to 20kHz, 4Ω, 6.25W, JEITA) 0.004% (LINE IN, 1kHz, 4Ω, 6.25W, JEITA)
Pasmo przenoszenia: 2-70.000Hz
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi: NIE
Bluetooth:
 • TAK
 • 4.2
USB DAC: TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne: 1
Wejścia koaksjalne: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 2
Złącze słuchawkowe: 3.5mm gniazdo mini Jack zbalansowane
Trigger: NIE
Inne złącza:
 • USB
 • USB-C
Wyjście subwooferowe: TAK pojedyncze
Wyjścia głośnikowe: 1 komplet
aptX:
 • TAK
 • aptX HD
INNE: Wersja Bluetooth: 4.2
:: kompaktowy design
:: MQA
:: Moc wzmacniacza słuchawkowego: 220mW + 220mW (LINE IN, 32Ω, 1kHz, THD 1%, JEITA)
:: Ncore Hypex
Pilot: TAK
Zużycie prądu: 63W
Wysokość: 61mm
Szerokość: 215mm
Głębokość: 257mm
Waga: 2.3kg
Więcej informacji
Producent TEAC
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teac AI-303 USB DAC Black Wzmacniacz zintegrowany stereo
Twoja ocena