REL Acoustics HT 1205 MKII Subwoofer aktywny

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
4 690,00 zł

REL Acoustics HT-1205 MKII

HT1205 MKII to najnowsza wersja aktywnego subwoofera w obudowie zamkniętej, który dedykowany jest do kina domowego. HT1205 MKII charakteryzuje się niesamowitą wydajnością, szczególnie w tym rozmiarze. Zastosowano w nim ulepszony wzmacniacz, pracujący w klasie D o mocy 500W. W połączeniu z przetwornikiem wyposażonym w 12-calową membranę o dużym skoku, zapewnia wyjątkowo wysoką moc wyjściową. REL HT/1205 MKII gra o 50% głośniej niż jego poprzednik, zapewniając jednocześnie większą precyzję i subtelność. HT to potęga dedykowanych rozwiązań do kina domowego. Model HT-1205 MKII to subwoofer o dużej mocy, który zmieni również jakość gier na konsolach i komputerach, dobrze współpracujący z aktywnymi głośnikami bezprzewodowymi.

Zmiany w wersji MKII

Podobnie jak jego więksi bracia, REL HT/1205 MKII otrzymuje wszystkie ulepszenia związane z nową serią:

 • w pełni analogowy filtr (PerfectFilter™), który poprawia rozciągnięcie najgłębszych basów
 • analogowy filtr poddźwiękowy (subsonic), który odfiltrowuje sygnały, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia poniżej 20Hz
 • nowy przetwornik CarbonGlas™
 • ulepszenie wzmacniacza klasy D i filtrów
 • lepiej kontrolowana moc ciągła wzmacniacza
 • wzrost skuteczności
 • nowe wykończenie kolorystyczne i obudowa

REL HT/1205 MKII to idealne połączenie lekkiego, nowoczesnego 12-calowego przetwornika CarbonGlas™ (membrana 300mm wykonana z włókien szklanych i węglowych) z potężnym wzmacniaczem klasy D o mocy 500W, który zapewnia niezwykłą dynamikę. Seria HT została zaprojektowana specjalnie w taki sposób, aby sprostać wyzwaniu zaoferowania subwooferów do kina domowego o wysokiej klasie i wyjątkowej dynamice, w przystępnych cenach. Specjalnie opracowane filtry wejściowe dostosowano do filmów tak, by dostarczać wyjątkowo płaskie przetwarzanie basu aż od 20Hz.

REL HT/1205 MKII ma nowoczesny wygląd ze smukłą obudową, której proporcje nawiązują już do nowych modeli Reference. Górny panel o grubości 15mm jest wykończony 5 warstwami ręcznie polerowanego czarnego lakieru fortepianowego. Tłumi on wibracje na krytycznej górnej powierzchni obudowy i skutkuje to szybszą, głębszą prezentacją basu, a wszystko to przy zachowaniu nowoczesnego wyglądu. Dyskretne logo REL znajduje się na górnej warstwie lakieru, do wykończenia boków obudowy został użyty wysokiej jakości kompozyt o ziarnistej strukturze. 

Głośnik REL HT/1205 MK II posiada średnicę 12” (350 mm), a membrana wykonana jest z lekkiego i sztywnego materiału CarbonGlas™ (połączenie włókna szklanego i węglowego). Wszystkie jego komponenty zostały wzmocnione. Jest ulepszony zarówno w dużym, jak i małym stopniu, dzięki czemu zapewnia najwyższą możliwą wydajność. Większe, mocniejsze magnesy wytwarzają większą energię. Ulepszona konstrukcja zawieszenia, umożliwia większy skok, oznacza że ​​moc pozostaje pod kontrolą aż do granic mocy wzmacniacza i przetwornika. Rezultatem jest ogromna wydajność przy zachowaniu szybkości i płynności, co szczególnie w tym przedziale cenowym, robi wrażenie.

HT-Air (opcjonalny) zero kompresji

Dzięki opcjonalnemu urządzeniu HT-Air™ wysokiej jakości sygnał można dostarczyć kompaktowym nadajnikiem i dopasowanym odbiornikiem. Wysyła on niewiarygodnie szybki bezprzewodowy sygnał 5,8GHz do około 18 metrów bez kompresji cyfrowej. HT-Air został zaprojektowany tak, aby pozostawić systemy oparte na Bluetooth w tyle, zapewniając opóźnienie w zakresie 16-20 milisekund. Pozwala to właścicielom kina domowego na umieszczenie swojego subwoofera w najdogodniejszym miejscu, bez konieczności stosowania nieestetycznych kabli ułożonych w salonie. Obwód HT-Air opiera się o ten sam układ LSIC, który zasila także najnowocześniejszy bezprzewodowy zestaw AirShip II.

Specyfikacja techniczna:

Budowa:  Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki niskotonowe: 1x 12 cali (300mm) 10 cali, o dużym skoku, membrana CarbonGlas™, odwrócona osłona przeciwpyłowa z włókna węglowego, stalowa obudowa
Obudowa: Konstrukcja zamknięta
Wykończenie obudowy: Kompozytowa, wykończona 5 warstwami czarnego lakieru o wysokim połysku, górna płyta 15 mm
Bas-refleks:  Brak
Membrana pasywna:  NIE
High Level: NIE
Moc ciągła (RMS):  500W
Klasa:  D
Pasmo przenoszenia:  od 22Hz (-6dB)
Kontrola fazy subwoofera: 
 • TAK
 • 0
 • 180
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu:  NIE
Wi-Fi:  Opcjonalnie
Bluetooth:  NIE
Wyjście USB: NIE
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Wejścia 2xRCA liniowe:  1
Trigger:  NIE
Regulacja odcięcia: 30-200Hz
Cyfrowy wyświetlacz: NIE
Łączność subwoofera:
 • Przewodowy
 • Bezprzewodowy (opcjonalnie)
Regulacja głośności: TAK
INNE: Wzmacniacz NextGen5 Klasa D
:: Dwufunkcyjne wejścia i wyjścia: niskopoziomowy stereo RCA lub LFE RCA
:: HT Air Wireless (opcjonalnie), pojedynczy zintegrowany chip o zerowej kompresji
Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet: NIE
Pilot: NIE
Wysokość: 38.7cm
Szerokość: 41.3cm
Głębokość: 39.9cm
Waga: 19.6kg
Więcej informacji
Producent REL
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:REL Acoustics HT 1205 MKII Subwoofer aktywny
Twoja ocena