Pro-Ject X8 Evolution Czarny z wkładka Quintet Blue + GRATIS

Gratis ekskluzywny zestaw do pielęgnacji płyt oraz wkładki gramofonopwej Simply Analog Deluxe Brown edition o wartości 269 zł

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
Cena promocyjna 8 990,00 zł Normalna cena 11 300,00 zł

Model gramofonu z wkładką Quintet Blue

Pro-Ject Audio Systems jest firmą austriacką, założoną w Wiedniu w roku 1990. Jej głównym celem jest produkcja sprzętu Hi-Fi o wyjątkowej jakości dźwięku w jak najlepszej cenie. Popyt po prostej, ale dobrze wykonanej konstrukcji gramofonu, był i nie ustawał. Melomani nadal poszukiwali gramofonów aby móc odtworzyć swoje kolekcje płyt. Płyta winylowa nadal dostarcza tego czego często brak w wypadku odtwarzania z płyty CD – emocje, dynamikę i to coś co często trudno wytłumaczyć – kultury analogowej – wyciszenia, uspokojenia – prawdziwego obrzędu.

 

Gramofon X8 to prawdziwie high-endowe rozwiązanie z głównymi funkcjami technicznymi zaadaptowanymi z wyższych modeli X-Tension 9 i 10.

 

W rewelacyjnej cenie otrzymujesz ciężki, wytłumiony (TPE) talerz, którego obróbka przebiega na precyzyjnych tokarkach. Talerz wykonany z jednego kawałka aluminium jest dokładnie wyważony. Łożysko talerza jest wspierane przez poduszkę magnetyczną tworzoną magnesami neodymowymi. W ten sposób jest odciążone łożysko główne. Biorąc pod uwagę ciężki talerz, prowadzi to do płynnie obracającej się podstawy dla twoich winyli i doskonale stabilnej prędkości.

Masywna obudowa z MDF i najwyższej klasy ramię karbonowe Pro-Ject 9cc EVO zostały również przeniesione do X8 z wyższych modeli. Główne różnice w stosunku do Xtension 9 czy 10 dotyczą talerza i nóżek magnetycznych.Zamiast zintegrowanej maty winylowej, model X8 wraca do stosowania mat nakładanych. W Xtension 9 i 10 nie można tak naprawdę bawić się używaniem różnych mat ze względu na zintegrowane rozwiązanie. Ta możliwość powraca w X8 i oferuje kilka dodatkowych opcji, aby dostosować dźwięk wg własnych upodobań.

Nowe nóżki są nadal wykonane z aluminium i nadal mają regulowaną wysokość. Zawieszenie magnetyczne zmieniono na technologię z tłumieniem TPE, która jest bardzo skuteczna w odsprzęganiu X8 od powierzchni, na której się znajduje. Nóżki umożliwiają szybki i łatwy montaż, ustawienie oraz nie są wymagające co do konserwacji.

X8 to wspaniałe uzupełnienie rodziny gramofonów X-line. Pozwala w rozsądnej cenie wejść w fascynujące doznania dźwiękowe gramofonów z kategorii „ massloader” oraz połączeniem True Balanced. Jest to niezbędne zwłaszcza kiedy w systemie grającym stosowane są potężne i dynamiczne głośniki. Wykończenia oferują trzy opcje: czarny i biały wysoki połysk oraz forniru z orzechu.

 

Najważniejsze cechy

 • Prędkość: 33 / 45 rpm (elektroniczna zmiana)
 • Dołączony przewód: Connect it E 5P -> RCA, 1.23m
 • Nóżki z aluminium: Regulowana wysokość i wytłumienie z TPE
 • Talerz: masywny 5,1 kg, toczone aluminium
 • Łożysko talerza: odwrócone z kulką ceramiczną, poduszka magnetyczna
 • Kołysanie obrótów: 33: ±0,11%; 45: ± 0,09%
 • Wow & flutter: 33: ±0,11%; 45: ± 0,10%
 • Ramię: 9“ plecionka z włókna węglowego
 • Efektywna długośc / masa: 9“ (230 mm) / 8,5 g
 • Overhang: 18 mm
 • Akcesoria: Pokrywa,, 7“ adap. do singli, mata z filcu
 • Zasilacz: 15V / 0,8A DC
 • Pobór mocy: 5W / 0,3 W (tryb czywania)
 • Masa: 15kg
Więcej informacji
Producent PRO-JECT
Installments Santander 60 x 0.5%
Tryb sterowania Manualny
Prędkości obrotowe 33 / 45 RPM
Tryb napędu Paskowy
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pro-Ject X8 Evolution Czarny z wkładka Quintet Blue + GRATIS
Twoja ocena