Gold Note Pianosa Gramofon (lity włoski orzech)

DostępnośćW magazynie
12 700,00 zł

Połączenie brzmienia, wysokiej jakości materiałów i włoskiego wzornictwa

Pianosa to gramofon, którego podstawa skonstruowana jest ze specjalnie zakrzywionej plinty z drewna włoskiego orzecha a kształt nawiązuje do łagodnych toskańskich wzgórz i delikatnych fal morskich. Wykonana jest ręcznie, przez lokalnych rzemieślników a tak cenny materiał wybraliśmy ze względu na jego wyjątkowa gęstość i twardość.


Zasilacz skonstruowany został w ten sposób by zapewnić najlepszą pracę gramofonu. Pianosa elektronicznie steruje obrotami talerza w trybie 33 lub 45rpm. Oferuje również precyzyjną regulację obrotów. Ustawienia użytkownika są zachowane w pamięci urządzenia nawet po odłączeniu od sieci.

Zasilanie oparte na technologii PWM (Pulse Width Modulator) transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC w sposób liniowy, niwelując tym samym całkowicie wibracje silnika i zachowuje jednocześnie jego bardzo wysoki moment obrotowy.

Układ napędowy oś/łożysko wykonany został z najtwardszej stali i brązu aby zapewnić doskonałą precyzję, talerz wykonany jest z 23mm tworzywa Sustarin, specjalnego sztywnego polimeru PTE, który jednocześnie posiada doskonałe właściwości tłumiące.

Precyzyjnie wypolerowany talerzyk o przekroju klepsydry zapewnia płynne przeniesienie napędu. Każdy detal napędu zaprojektowano tak, aby zredukować wibracje, hałas, zniekształcenia wow & flutter i zapewnić maksymalną stabilność obrotową.

Doskonała sztywność i tłumienie

Podstawa gramofonu to wielowarstwowa struktura z pięciocentymetrową plintą z płyty MDF oklejoną lakierowaną okładziną z drewna włoskiego orzecha. Połączona jest z płytą MDF, lakierowaną na czarno i wzmocnioną stalową płytą (3 mm) dla uzyskania maksymalnej sztywności struktury i kontroli wibracji.Technologia Pulse Width Modulator

PWM - modulator transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC, co umożliwia najlepsze wykorzystanie podwójnej zamiany rodzaju napięcia zasilającego, niwelując tym samym całkowicie wibracje silnika z zachowaniem jednocześnie jego bardzo wysokiego momentu obrotowego.

Prostota obsługi

Gramofon jest prosty w obsłudze i gotowy do pracy od razu po wyjęciu z opakowania. W zestawie znajduje się dedykowane ramię Gold Note B5.1 oraz ręcznie formowana przezroczysta osłona wykonana z poliwęglanu.

Doskonała precyzja

Układ oś/łożysko został dopasowany z największą precyzją i dokładnością dostępną dzisiaj. Oś wykonano z najtwardszej, rektyfikowanej i utwardzanej stali aby zapewnić idealną stabilność obrotową talerza. Łożysko wykonano z polerowanego brązu z dokładnością dwóch setnych milimetra.

Cichy talerz

Doskonale tłumiący talerz wykonany z tworzywa Sustarin, specjalnego polimeru PTE zapewnia doskonałą stabilność obrotową zapewniając tym samym wysoki poziom reprodukcji dźwięku.

Specyfikacja techniczna

Podstawowe dane

Zniekształcenia Wow & Flutter: 0,1%
Poziom przydżwięku: -77dB
Prędkości obrotowe: 33-1/3 and 45 rpm +/-0,1%
Zmiana prędkości: elektroniczna z precyzyjną regulacją
Przeniesienie napędu: czarny, elastyczny pas o przekroju okrągłym z rektyfikowanego tworzywa NBR


Wykończenie
Dolna plinta: Włoski orzech, lakierowana płyta MDF, czarna lub biała
Górna płyta: Czarna lakierowana płyta MDF
Elementy metalowe: Czarne anodowane aluminium, opcjonalnie srebrne
Talerz: Czarny Sustarin


Zasilanie
100/115/230V, 50/60Hz
(w zależności od kraju; nie ma możliwości zmiany tego parametru)
Zużycie prądu: 20W max


Mechanizm
Silnik: 12 Volt High Torque synchroniczny, zasilany zewnętrznie
Talerz: akryl, Ultra Dead Design Sustarin® 23mm grubości
Oś talerza: special Split-Spindle™, połączona z talerzem
Łożysko: kulkowe (5mm) chromowana stal z regulowanymi koszami w obudowie z polerowanego brązu
Wymiary i waga
Wymiary: 425mm szer.| 200mm wys. | 360mm gł.
Waga: 15kg

 

Więcej informacji
Producent GOLD NOTE
Installments Santander 60 x 0.5%
Tryb sterowania Manualny
Tryb napędu Paskowy
Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Gold Note Pianosa Gramofon (lity włoski orzech)
Twoja ocena