Final Audio A3000 Słuchawki Dokanałowe

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
499,00 zł

Słuchawki A 3000 prezentują niemożliwe do uzyskanie w tym przedziale cenowym brzmienie, które zawdzięczają nowym spojrzeniu na podstawy w rozwoju i produkcji słuchawek. Zaprojektowano nie tylko wszystkie części 6mm φ przetwornika dynamicznego ale również maszyny służące do jego produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000. Zrealizowano dźwięk transparentny, taki który powstając nawet w odległym punkcie wciąż brzmi klarownie dla odległego odbiorcy.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

Rezultat nowego sposobu pomiarów jakości dźwiękowej

Seria A powstała na bazie nowego sposobu pomiarów opartego na analizie zależności pomiędzy jakością dźwięku a cechami fizycznymi. W słuchawkach A3000 ten system oceny został jeszcze bardziej rozwinięty.

Każdy z nas słucha muzyki z różnym natężeniem dźwięku a muzyka jest różnej jakości nagraniowej. Dotychczas najbardziej popularna była subiektywna ocena dźwięku na podstawie sztywno ustalonej zasady przedstawiania dźwięku poprzez ciśnienie dźwiękowe, lecz w rzeczywistości przy konkretnej próbie odsłuchowej trudno było podjąć natychmiast decyzję odnośnie dobrej jakości dźwięku. Dlatego podjęto nowe badania dotyczące sposobu oceny dźwiękowej dopasowanej do rzeczywistych warunków odsłuchowych, czego efektem jest ten nowy produkt, który może być uznany za przykładowy w tym przedziale cenowym.

Przykładowy wynik nowego sposobu pomiarów dopasowanych do rzeczywistych warunków odsłuchowych:

Zastosowanie przetwornika o nazwie F-Core DU wykonanego w całkowiecie nowatorski sposób z uwzględnieniem nowego podejścia do projektu, części oraz techniki produkcji.

Aby uzyskać wysokie tony w dobrej jakości zdecydowano się na realizacje produkcji za granicą. Wszystkie części przetwornika: membrana, cewka, magnes, pole magnetyczne a także maszyny do produkcji zostały na nowo zaprojektowane. Powstał całkowicie nowatorski przetwornik dynamiczny o średnicy 6mm o nazwie f-Core DU. Materiałem części przedniej przetwornika jest wysokiej klasy miedź, która nie ulega wpływom magnetycznym jak to jest w przypadku aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Dodatkowo każda membrana jest produkowana w powolnym procesie, z wielką precyzją, wyciskana z takim samym naciskiem aby powstały identyczne membrany.

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt słuchawki do ucha

W słuchawkach A3000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, dzięki temu osiągając jeszcze większy komfort noszenia.

Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. 

Do tej pory powstało wiele ulepszonych pod tym względem produktów, dostosowanych do krzywizn ucha, jednak powodują one zbyt duży ucisk i z czasem stają się męczące. 

Od nowa dogłębnie przeanalizowano zagadnienie dopasowania ze względu na odczucie nacisku i zwrócono uwagę jak istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Ustalono trzy komfortowe miejsca, dwa  obejmujące, jedno podtrzymujące słuchawki tak aby nie wypadały. Podobnie jak w statywie, który na trzech nogach jest w stanie równomiernie podtrzymać prawie każdą obudowę. 

Na rysunku poniżej, na zielono zaznaczony jest 1 punkt, na niebiesko przy części ucha zwanej skrawkiem 2 punkt, a 3 stanowią punkty podparcia zaznaczone na różowo. Skrawek zabezpiecza obudowę w bardzo delikatny sposób, tak, że nie czujemy nawet momentu aplikacji słuchawek do ucha, natomiast małżowina uszna wspiera obudowę tak aby nie wypadła.

Final_Adui_A3000_schemat

W ten sposób poprzez poprzedzone badaniami wyraźne zdefiniowanie punktów styku z uchem, gwarantujemy duży komfort dla każdego odbiorcy z wyeliminowaniem zbędnego nacisku.

Konektor 2 pinowy z oryginalnym przewodem OFC

Final_Audio_A4000_Conector

2 pinowy korektor jest wysokiej jakości produktem wyprodukowanym wewnątrz firmy. Użyto standardowego konektora φ 0.78 o wielu możliwościach. Aby zapobiec efektowi mikrofonowemu użyto miękkiego i giętkiego materiału tak aby przewód przy użyciu nakładek zginał się elastycznie i idealnie układał.

Nakładka (z zamkiem) zapobiegająca efektowi mikrofonowemu

Zaprezentowano nowatorskie  podejście do konstrukcji nakładek . Te niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia.  Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

 

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Final_Audio_A3000_gumki

 

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. 

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo zastosowano inny kolor osi wewnętrznej gumek (na przemian jasno i ciemno szary, różowy i czerwony) dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Silikonowe etui

Final_Audio_A3000_etui

Słuchawki wyposażone są w silikonowe etui, w którym po uprzednim zwinięciu mieszczą się idealnie.      

Wygrzewanie słuchawek:

Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Wewnątrz obudowy znajduje się przetwornik, który możemy określić mianem małego głośniczka. Jest wykonany z bardzo cienkiej membrany przyklejonej do cewki niewielką ilością kleju. Gdy sygnał dźwiękowy przepływa przez membranę i cewka poruszą się w mikroprzestrzeni, wówczas następuje generowanie dźwięku. Wtedy najprawdopodobniej miejsce gdzie użyto kleju zmienia się pod wpływem ruchu i ma wpływ na jakości brzmienia. Po jakimś czasie membrana zaczyna lepiej pracować, osiąga brzmienie zaplanowane podczas projektu tworzenia.

Aby dostrzec różnice dźwiękowe potrzeba dość dużo czasu. Dopiero po około 150-200 godz zwykłego użytkowania brzmienie stanie się bardziej klarowne. Sugerowane jest wygrzewanie spokojne podczas normalnego słuchania niż głośne lub zbyt głośne.

Specyfikacja techniczna:


Nr seryjny: FI-A3DPLMB
Obudowa: Tworzywo ABS
Przetwornik: Dynamiczny
Złącze: 2 Pin
Przewód: OFC
Czułość: 98dB/mw
Impedancja: 18Ω
Waga: 18g
Dł przewodu: 1.2m

 

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzący od oficjalnego polskiego dystrybutora, objęty 24-miesięczną gwarancją.

Więcej informacji
Producent FINAL AUDIO
Installments Santander 60 x 0.5%
Przetworniki Dynamiczne
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Final Audio A3000 Słuchawki Dokanałowe
Twoja ocena