Atoll DAC300 Signature Przetwornik cyfrowo-analogowy

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
11 990,00 zł

Atoll DAC 300 to nowoczesny, zewnętrzny przetwornik DAC.

Urządzenie zostało stworzone, aby zapewnić najwyższej jakości konwersję sygnału cyfrowego. Sercem urządzenia jest kość ESS Sabre ES9038PRO. Przetwornik zdolny jest do konwersji sygnału w rozdzielczości 32-bit/768kHz.

Atoll DAC300 wyróżnia się ultra niskim poziomem zniekształceń jitter, co ma niebagatelny wpływ na jakość sygnału. Stopnie wyjściowe oparte zostały na komponentach dyskretnych bez sprzężenia zwrotnego. Zasilane są przez niskoszumne, symetryczne transformatory. W torze sygnałowym zastosowane zostały wysokiej klasy kondensatory MKP.

Atoll DAC300 posiada szeroka gamę złącz. Wejścia cyfrowe obejmują 3 złącza optyczne, 3 złącza koaksjalne, 1 wejście AES/EBU oraz USB typu B. Sygnał możemy też przesłać bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Wyjścia cyfrowe stanowi 1 złącze optyczne i 1 koaksjalne. Wyjście analogowe to 1 złącze 2xRCA oraz 1 wyjście 2xXLR. Nie zawiodą się również miłośnicy słuchawek. Urządzenie posiada wyjście słuchawkowe 3.5mm.

Poprzez wejścia optyczne i koaksjalne urządzenie przyjmuje sygnał PCM w rozdzielczości do 192kHz. Wejście USB typu B przyjmuje sygnał PCM w rozdzielczości do 384 kHz oraz DSD w rozdzielczości do DSD512. 

Wyświetlacz OLED charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Ukazuje on podstawowe informacje, czyli aktualnie używane źródło. a także częstotliwość próbkowania. Urządzenie posiada 2 pokrętła. jedno z nich służ do wyboru źródła, drugie do regulacji głośności wyjścia słuchawkowego. 

Uwaga: Aby skorzystać z wejścia USB typu B należy na komputerze zainstalować sterowniki dostępne do pobrania ze strony producenta.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tableta jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC: ESS SABRE ES9038PRO
Zniekształcenia THD: 122dB
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi: NIE
AirPlay: NIE
Bluetooth: TAK
USB DAC: TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne: 3
Wejścia koaksjalne: 3
Złącze słuchawkowe: 3.5mm mini jack
Wejście Ethernet/LAN: NIE
Trigger: NIE
Zakres dynamiki: 137dB
Pilot: TAK
Wysokość: 6cm
Szerokość: 44cm
Głębokość: 28cm
Waga: 4kg
Więcej informacji
Producent ATOLL
Installments Santander 60 x 0.5%
Przetwornik DAC ESS Sabre
Złącze słuchawkowe 3.5 mm mini jack
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Atoll DAC300 Signature Przetwornik cyfrowo-analogowy
Twoja ocena