Atlas Cable Ascent Ultra S/PDIF 1xRCA - 1x RCA Coaxial - 0,75m

Dostępność Na zamówienie
Czas wysyłki Zapytaj o planowany termin dostępności mailowo lub telefonicznie.
1 249,00 zł

Atlas Ascent Ultra S/PDIF

Ascent Ultra S/PDIF to uproszczona wersja hi-endowego kabla Mavros sprzedawanego w dużo wyższej cenie. Za przesył sygnału odpowiada pojedyncza żyła wykonana z monokrystalicznej miedzi OCC ciągniętej w odcinkach do 125 metrów, a następnie dzielonych na mniejsze odcinki. Jest to najdoskonalsza forma przetwornika wytwarzana tylko w kilku laboratoriach na świecie, a przez to niezwykle kosztowna. 

Monokrystaliczny przewodnik zatopiono w spienionym politetylenie (PEF). Całość zaekranowano oplotem oraz folią mylarową. Zdaniem Atlasa kluczowym miejscem, w którym tego kable zawodzą są lutowane wtyki, dlatego Ascent został wyposażony w końcówki zaciskane i zgrzewane na zimno. 

Dlaczego 75 omowa zgodność impedancji źródła, odbiornika i kabla jest tak ważna?

W przypadku jakichkolwiek zmian impedancji, część impulsów przesyłanych przez kabel generuje dodatkowe odbicia. co prawie dubluje oryginalny impuls elektryczny i powoduje poważne błędy w odczycie. Większość z nich zostanie poprawiona dzięki cyfrowej korekcji błędów - ale tylko te, które mieszczą się one w wąskiej normie zakładającej pewne odstępstwa.  Wszystkie te, których przetwornik DAC nie odczyta jako błędne zostaną przetworzone na formę analogową i podane dalej do wzmacniacza i kolumn. 

Najważniejsze cechy:

 • Konstrukcja: koaksjalna
 • Izolacja: FPE (spieniony polietylen)
 • Przewodnik: miedź monokrystaliczna OCC
 • Ekran: oplot i folia mylarowa
 • Wtyki: metalowe, zaciskane i zgrzewane na zimno bez spoiwa lutowniczego

Specyfikacja prądowa:

 • pojemność:  59.37 pF/m
 • induktancja:  0.473 µH/m
 • rezystancja:  0.7311 Ohms/m
 • impedancja: 73.11 Ohms at (1MHz)

Technologia DD (Dual Drain)
Ekran dual drain to najbardziej innowacyjny element kabla Hyper. Konstrukcja "dd" została zaczerpnięta z topowej serii interkonektów Atlas Cables: Mavros oraz Asimi, czyli z kabli około 10-krotnie droższych. Polega na zastosowaniu ekranu, który osłania przewodnik od wtyczki do wtyczki i nie jest w żadnym miejscu zwijany, zaginany lub zniekształcany, jak to ma miejsce w każdym innym ekranowanym kablu. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu z ekranem dwóch żył uziemiających, które są wyprowadzane na zewnątrz kabla i podłączane do uziemienia. Jest to autorska technologia Atlas Cables. Żyły uziemiające zatopiono między ekranem z żyłek OCC a miedzianą folią mylarową.

Funkcjonalność

Kabel koaksjalny podobnie jak optyczny zazwyczaj przenosi cyfrowy sygnał S/PDIF. Różnica wynika z faktu, że kabel koaksjalny przenosi ów sygnał w formie elektrycznej, zaś kabel optyczny w formie sygnału świetlnego. Oznacza to, że w przypadku połączenia koaksjalnego pomija się jedną konwersję – na sygnał optyczny i z powrotem w urządzeniu odbiorczym. Tym samym, uchodzi on za lepszy, przynajmniej na krótkie dystanse, pomiędzy urządzeniami w domowymi hi-fi. Ponadto, połączenie koaksjalne pozwala na przesyłanie sygnału 24/192, co jest wynikiem lepszym od połączenia optycznego, zazwyczaj ograniczonego do sygnału 96/24. Ograniczenia te nie wynikają z przepustowości kabla, ale ograniczonych możliwości urządzeń nadawczych i odbiorczych.

Dwie najważniejsze cechy kabla koaksjalnego to jakość wtyków oraz jakość ekranowania. Jeśli producent nie informuje o tym, z czego wykonano ekran oraz jak jest gęsty, nie jest to dobry prognostyk w przypadku najtańszych produktów.

Specyfikacja techniczna:

Długość: 0.75m
Przewodnik:  Miedź OCC
Ekranowanie: 
 • Podwójne
 • TAK
 • Ekran z uziemieniem
Wtyki: 1xRCA
Kształt: Okrągły
Kierunkowość: Tak
Średnica (grubość kabla): 8.5mm
Impedancja:  75 Ohm
INNE: VOP: 0.81
:: Pojemność: 59.37 pF/m
:: Induktancja: 0,473uH/m
:: Impedancja: 73,11 omów przy 1000Hz
:: Ekran: oplot i folia mylarowa
 
 
 
 
 
 

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzący od oficjalnego polskiego dystrybutora, objęty 24-miesięczną gwarancją.

 Więcej informacji
Producent ATLAS CABLE
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Atlas Cable Ascent Ultra S/PDIF 1xRCA - 1x RCA Coaxial - 0,75m
Twoja ocena