Acoustic Zen Hologram II H-1080 Single Wire

Cena dotyczy dwóch konfekcjonowanych przewodów o długości 2,44 m 

Dostępność Spodziewana dostawa
Czas wysyłki Zapytaj o planowany termin dostępności mailowo lub telefonicznie.
6 490,00 zł

Kable amerykańskiej firmy Acoustic Zen mającej swoją siedzibę w słonecznej Kalifornii znane są przede wszystkim dzięki kablowi sieciowemu AC Gargantua, który nieźle namieszał na scenie audio, przede wszystkim w USA. Trochę pewnie krzywdzę inne produkty AZ, ale takie mam przynajmniej wrażenie, przeglądając recenzje produktów tej firmy i relacje z wystaw, gdzie się o nich wspomina. A, przynajmniej na pierwszy rzut oka, wydawałoby się, że powinno być inaczej – idąc tropem „niewierzących” (choć, powiedzmy wprost, nie jest to sprawia wiary, a doświadczenia), można by powiedzieć, że powinno być inaczej. Robert Lee, założyciel i jej główny konstruktor jest bowiem z wykształcenia skrzypkiem i jako muzyk na tego typu szaleństwa powinien reagować jednoznacznie – zakreśleniem na czole małego kółka. Lee jest jednak przykładem na to, że muzyczne wykształcenie, jeśli tylko umożliwi się mu wyjście poza ograniczające „dogmaty” i pomoże zawiesić na chwilę niewiarę, zwyczajnie otwierając uszy na rzeczywistość, może przynieść niespodziewane rezultaty.


Acoustic Zen nie jest pierwszą firmą, Roberta Lee, ponieważ założył ją tuż po tym, kiedy w roku 2001 opuścił innego amerykańskiego producenta kabli, firmę Harmonic Technology – firmę, której był zresztą współzałożycielem (powstała w 1998 roku). Obydwie łączy przede wszystkim technologia, w jakiej wykonywane są przewodniki – chodzi o długie, pojedyncze kryształy. Metoda ta w Acoustic Zen nosi nazwę Zero Crystal. Ważne, że Robert Lee jest pionierem tej technologii i Harmonic Technology była pierwszą firmą, która ją stosowała. Techniczne zawiłości budowy kabli oraz tzw. „filozofię produktu” znaleźć można w dokumencie „White Paper”. Teraz powiedzmy tylko, że według Lee, interkonekty, kable cyfrowe, kable głośnikowe oraz kable sieciowe Acoustic Zen wykonywane są z najlepszych materiałów, takich jak czyste srebro i czysta miedź, obydwie o czystości 99,99997 % (6N), że przewodniki znajdują się w teflonowych rurkach i są skręcone tak, aby geometria kabla się nie zmieniała nawet przy jego mocnym zgięciu.


Hologram II spełnia wszystkie audiofilskie oczekiwania: mocny, punktowy bas, ciepła, pełna średnica oraz czystość i otwartość wysokich tonów w całym spektrum. Podobnie jak inne produkty Acoustic Zen, Hologram II jest zrobiony z miedzi o czystości 6N Zero Crystal, co eliminuje mnóstwo ograniczeń powstających podczas obróbki miedzi. Kabel głośnikowy Hologram II pełny, głęboki i bardzo detaliczny dźwięk. Obraz całej prezentacji jest wspaniały, a scena i lokalizacja poszczególnych dźwięków wyjątkowa.


...Breathtaking! How great to be alive! The smallest squeaks within the great crashes absolutely revealed! One wants his system to be accurate to allow the recording to speak for itself and thanks to Acoustic Zen I found it.
Mike Silverton, Stereo Times.


Specyfikacja techniczna

Przewodnik: miedz o czystości 6N Zero Crystal 
Przekrój przewodnika: 6.63 mm2 (9 AWG) + 4.17mm2 (11 AWG) 
Izolacja: polietylen (PE) wypełniony powietrzem (Air-injected PE Dielectric) 
Dostępne wersje: Single Wire i Bi-Wire 
Konfekcjonowanie: szpadle miedziane Zero Crystal lub rozporowe wtyki bananowe

Więcej informacji
Producent ACOUSTIC ZEN
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Acoustic Zen Hologram II H-1080 Single Wire
Twoja ocena