iFi Audio hip-dac V.2 - przenośny przetwornik cyfrowo-analogowym DAC

Dostępność Na zamówienie
Czas wysyłki Zapytaj o planowany termin dostępności mailowo lub telefonicznie.
790,00 zł

IFi hip-dac V.2 to alternatywa dla DACów (przetworników cyfrowo-analogowych) oraz wzmacniaczy standardowo montowanych w urządzeniach audio oraz smartfonach, tabletach, komputerach, która pozwala na znaczną poprawę brzmienia. Przenośny przetwornik cyfrowo-analogowym DAC i wzmacniacz słuchawkowy o nowym, fantazyjnym kolorze Sunset Orange to ulepszona wersja niebieskiego iFi hip-dac, w którym zmieniono nie tylko kolor, ale także jego wnętrze.

Nowy 16-rdzeniowy układ XMOS, który przetwarza dane audio odebrane na wejściu USB, to czterokrotnie większa pamięć i dwukrotnie szybszy zegar, który zapewnia czystszy, wyraźniejszy dźwięk. Ulepszony kwarcowy zegar, wykorzystując system precyzyjnego taktowania femto iFi GMT, znacznie redukuje jitter (zniekształcenia cyfrowe). Pozwala to na utrzymanie integralności sygnału cyfrowego aż do konwersji na analogowy i poprawia jakość dźwięku. iFi hip-dac2 oferuje lepszą ogólną wydajność urządzenia i pełne dekodowanie MQA.

Obsługiwane formaty:

DSD: 256/128/64, Quad/Double/Single-Speed
PCM: 384/352.8/192/176.4/96/88.2/48/44.1kHz
DXD: 384/352.8kHz
MQA: 384/352.8kHz

Co ciekawe, układ XMOS jest programowany wewnętrznie. iFi tworzy własne oprogramowanie układowe zoptymalizowane pod kątem dźwięku klasy audiofilskiej, aby poprawić przetwarzanie dźwięku. Hip-dac2 można dostosować do swoich preferencji lub po prostu poeksperymentować z różnymi filtrami cyfrowymi, pobierając i instalując różne wersje oprogramowania układowego iFi.

Sekcja DAC oparta jest na układzie DAC Burr-Browna (Texas Instruments), który iFi szeroko wykorzystuje w swoich produktach, ze względu na płynną, wysoce „muzyczną” jakość dźwięku i architekturę True Native. Układ Burr-Brown, w połączeniu z niestandardowym obwodem iFi umożliwia dostarczanie dźwięku we wszystkich cyfrowych formatach audio, w tym bit-perfect PCM, natywnym DSD i MQA. Po obu stronach potencjometru znajdują się diody LED, które zmieniają kolor, wskazując format i częstotliwość próbkowania odtwarzanego dźwięku cyfrowego. Sekcja wzmacniacza ma zbalansowaną budowę.

Obwód nadal zawiera wysokiej jakości komponenty, w tym niestandardowy wzmacniacz operacyjny iFi OV, ceramiczne kondensatory TDK C0G klasy 1, precyzyjny układ scalony o niskim poziomie szumów firmy Texas Instruments oraz wysokiej jakości analogowy potencjometr głośności.

Wzmacniacz słuchawkowy może dostarczyć 400mW do 32-omowego obciążenia słuchawkowego, zapewniając kompatybilność z szeroką gamą słuchawek. Stopień wzmacniacza posiada przełączane wzmocnienie - PowerMatch. Dopasowuje on poziom mocy do obciążenia prezentowanego przez słuchawki, dostosowując czułość wejściową, a tym samym siłę sygnału.

Funkcja XBass czyli „podbicie basów”, które wzmacnia niskie częstotliwości bez zamulania tonów średnich, przyda się szczególnie w przypadku słuchawek otwartych, którym może brakować głębokiego basu. Działa całkowicie w domenie analogowej, zamiast mieszać się z sygnałem cyfrowym za pośrednictwem DSP.

Jeśli chodzi o łączność, to mamy tu dwa porty USB-A do przesyłania danych audio i USB-C do ładowania. Port typu A jest wyposażony w złącze męskie, które zapewnia większą integralność mechaniczną niż porty USB/micro USB powszechnie spotykane w innych wzmacniaczach DAC/słuchawkowych. Ponadto, w iFi hip-dac2 znajdziemy także dwa wyjścia – słuchawkowe gniazdo 3,5 mm dla słuchawek z pojedynczym zakończeniem oraz wyjście Pentaconn 4,4 mm umożliwiające słuchawkom wyposażonym w zbalansowaną łączność w pełni wykorzystać potencjał tego wzmacniacza.

Wyjście 3,5 mm korzysta z opatentowanego przez iFi obwodu S-Balanced, zmniejszając przesłuch i związane z nim zniekształcenia o połowę, gdy jest używane ze zwykłymi pojedynczymi zakończeniami słuchawek, co docenią szczególnie użytkownicy monitorów dousznych o wysokiej czułości.

Zasilany baterią, która starczy na do 8 godzin użytkowania. Zarówno oryginalny hip-dac, jak i nowy hip-dac2 mają obudowę z anodyzowanego aluminium o wymiarach 102x70x14mm.

Urządzeniem powinni zainteresować się wszyscy użytkownicy, którzy chcą poprawić jakość dźwięku ze smartfona, tabletu lub komputera.

Funkcjonalność

Przetwornik DAC to samodzielna jednostka zdolna do przetwarzania sygnału cyfrowego na analogowy, który następnie zostaje wysłany do wzmacniacza. Stąd też posiada komplet wejść cyfrowych np. koaksjalnych, optycznych oraz wyjść analogowych np.: 2xRCA, 2xXLR etc.

Standardem staje się także wejście USB dla PC-Audio, które pozwala na użycie komputera/laptopa/tableta jako zewnętrznego źródła – wtedy DAC zostaje zainstalowany jak zewnętrzna karta dźwiękowa i zazwyczaj nie wymaga dedykowanych sterowników.

Główną rolą przetwornika wolnostojącego DAC jest poprawa parametrów dźwiękowych w stosunku do oryginalnego źródła np. odtwarzacza CD/DVD/Bluray/sieciowego/strumieniowego. Źródło pozostaje tzw transportem, który przejmuje na siebie rolę odkodowywania sygnału cyfrowego, który następnie zostaje przesłany do przetwornika DAC – ten zaś przetwarza je na sygnał analogowy i przesyła je do wzmacniacza.

Zakup przetwornika DAC polecany jest wszystkim tym osobom, które planują wymienić odtwarzacz CD na nowy lub dokupić dedykowany odtwarzacz CD w miejsce wielofunkcyjnego źródła dźwięku np. odtwarzacza Blu-ray lub sieciowego.

Specyfikacja techniczna

Typ:  Tranzystorowy
Kontrola tonów:  TAK
SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  Burr-Brown
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi: NIE
AirPlay:  NIE
Bluetooth:  NIE
USB DAC:  TAK
Złącze słuchawkowe: 
  • 3.5mm mini jack
  • 4.4mm Pentaconn Sony
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
Inne złącza: 
  • USB
  • USB-C
Regulacja głośności: TAK
aptX:  NIE
Czas pracy: do 8h
Obsługiwane słuchawki:
  • Do 32 Ohm
  • Do 100 Ohm
  • Do 150 Ohm
  • Do 200 Ohm
INNE: kabel USB typu A i USB typu C w zestawie
:: Pełne dekodowanie MQA
:: Bateria Litowo-polimerowa 2200 mAh
:: Ulepszony zegar GMT
Pilot: NIE
Zużycie prądu:  Standby: <2W praca: max 4W
Wysokość: 14mm
Szerokość: 102mm
Głębokość: 70mm
Waga: 125g
Przenośny: Tak, zasilanie z baterii
USB OTG:  NIE

 

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzący od oficjalnego polskiego dystrybutora, objęty 24-miesięczną gwarancją.

 

Więcej informacji
Producent IFI AUDIO
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:iFi Audio hip-dac V.2 - przenośny przetwornik cyfrowo-analogowym DAC
Twoja ocena