Dynavoice Challenger M-65 Black + Cambridge Audio CXA81 + CXC

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11943 zł

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
Cena promocyjna 11 370,00 zł Normalna cena 11 970,00 zł

Wzmacniacz stereofoniczny Cambridge Audio CXA81 Wzmacniacz zintegrowany stereo 80W z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC

Już od pięciu lat seria dwóch wzmacniaczy zintegrowanych, odtwarzacza plików audio i transportu płyt CD Cambridge Audio CX cieszy się dużą popularnością i uznaniem. Pięć lat to dość długo, a technologia zwykle nie stoi w miejscu. Jak wygląda postęp? Jak brzmi?

Badania, rozwój, cały czas i wysiłek poświęcony modelowi CXA81 miały jeden cel: stworzyć najbardziej udany i dopracowany wzmacniacz zintegrowany w tym przedziale cenowym. CXA81 to urządzenie zaprojektowane bez kompromisów, którego zadaniem jest dopełnienie muzycznego krajobrazu.

Odkąd Cambridge Audio wypuściło drugą generację swojego streamera muzycznego CXN pod koniec 2018 r., spodziewaliśmy się, że reszta wydanej w 2015 r., serii CX pójdzie w jej ślady. I rzeczywiście, teraz prawie rok później, przyszła kolej na wzmacniacze tej serii. Zastąpiono CXA80 (wielokrotnego zdobywcę nagrody What Hi-Fi) odpowiednio trafnie nazwanym CXA81, który wykorzystuje nowe komponenty i nowe funkcje, aby zdetronizować wiodącą w klasie konkurencję.

Na pokładzie znajdziemy nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016K2M, zasilający dwa wejścia optyczne (24-bit/96 kHz) i wejście koncentryczne (24-bit/192 kHz) - oba występujące już w CXA80. Tym razem jednak jest też wejście USB (32-bit / 384 kHz PCM i DSD256), a także wejścia RS232 i trigger 12V.

CXA81 podobnie jak jego poprzednik, dysponuje mocą 80 W na kanał, odzwierciedla wyczerpującą specyfikację swojego rodzeństwa, ale tam, gdzie znajdziesz wejście 3,5 mm w CXA61, tutaj znajduje się zbalansowane wejście XLR. Osoby zaznajomione z poprzednimi wzmacniaczami CX będą mogły zobaczyć, że Cambridge wprowadziło DNA projektu do nowych modeli. Obudowa wydaje się niezmieniona, jednak kontrola balansu i tonu zniknęła z panelu przedniego w imię minimalizmu.

Oprócz tego urządzenie wyposażono w Bluetooth aptX HD, umożliwiający bezprzewodową transmisję w wysokiej rozdzielczości (24 bity / 48 kHz), cztery gniazda RCA i pojedyncze gniazdo 3,5 mm zapewniają kompatybilność ze starszymi sprzętami stereo, podczas gdy wyjścia analogowe obejmują przedwzmacniacz RCA, subwoofer.

 

Najważniejsze cechy:

  • Moc 80W na kanał 
  • DAC ESS Sabre ES9016K2M
  • Wejście USB typu B 
  • Wejścia cyfrowe przyjmują sygnał PCM w rodzielczości 32-bit/384kHz oraz DSD256
  • Wbudowany odbiorniki Bluetooth z aptx HD 
 

Specyfikacja techniczna:

Specyfikacja techniczna:
Moc ciągła (RMS): 80W
Typ: Tranzystorowy
Klasa wzmacniacza: AB
SEKCJA AUDIO:------
Przetwornik DAC: ESS Sabre ES9016K2M
Wbudowany DAC: TAK
Przedwzm. gramofonowy: NIE
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi: NIE
AirPlay: NIE
Bluetooth: TAK
Wejście USB DAC: TAK
Wejście USB Apple iPhone/iPod: NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne: 2
Wejścia koaksjalne: 1
Wejścia 2xRCA liniowe: 4
Wejścia 2xXLR: 1
Złącze słuchawkowe: XLR
Trigger: TAK 1
Inne złącza:
IR
Pre Out 2xRCA
RS-232
Wyjście subwooferowe: TAK pojedyncze
Wyjścia głośnikowe: 2 komplety
aptX: TAK
INNE: Wsparcie dźwięku do 32-bit/384kHz DSD256 :: Streaming do 24-Bit/48kHz
Pilot: TAK
Wysokość: 11.5cm
Szerokość: 43cm
Głębokość: 34.1cm
Waga: 8.7kg
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC: ESS Sabre ES9016K2M

 

Dynavoice Challenger M-65 kolumny wolnostojące

Większość współczesnych kolumn powstaje w idealnych warunkach akustycznych, zazwyczaj w specjalnie zaprojektowanym pokoju odsłuchowym. Konstruktorzy mierzą wszelkie możliwie parametry techniczne. Dzięki kosztownym urządzeniom i zaawansowanym programom komputerowym pomiary te są idealne. W firmie Dynavoice praca nad kolumnami rozpoczyna się od zastosowania tych samych metod.


Ponieważ kolumny są jednak najczęściej odsłuchiwane w zwyczajnych domowych pokojach, inżynierowie Dynavoice’a na tym nie poprzestają. Budują kolumny przystosowane do normalnych odsłuchów. Pomiary wykonują również w przeciętnych pokojach, aby nawet w takich warunkach ich dźwięk był jak najlepszy. Wychodzą z założenia, że kolumny powinny być brzmieniowo elastyczne i zapewniać przyjemność ze słuchania muzyki w każdym domu — nie tylko w laboratorium.

Kolumny marki Dynavoice wytwarzane są z myślą o osiągnięciu perfekcji brzmieniowej — zgodnie z zamysłem konstruktorów. Jednak ostateczną decyzję co do charakteru ich brzmienia podejmuje słuchacz. Terminale X-change pozwalają modyfikować charakter tonów średnich dopasowując go do indywidualnych upodobań i sprzętu towarzyszącego.

Niezaprzeczalnym faktem jest również wybitna relacja jakości do ceny, potwierdzona opiniami klientów i recenzentów prasy branżowej.

Specyfikacja: 

Typ: Kolumny wolnostojące
Model: M-65
Moc (RMS): 175 W
Moc (Max): 250 W
Pasmo przenoszenia: 25 - 32.000 Hz
Efektywność: 93 dB
Nominalna impedancja: 4-8 Ohm
Częstotliwość podziału: 240 / 2500 Hz
Głośnik niskotonowy: 2 x 6,5 inch
Głośnik średniotonowy: 2 x 5,25 inch
Głosnik wysokotonowy: 1" Super Audio
Wymiaty (SxWxG): 198 x 1100 x 395 mm
Masa: 27 kg

Więcej informacji
Producent DYNAVOICE
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dynavoice Challenger M-65 Black + Cambridge Audio CXA81 + CXC
Twoja ocena