Teac TN-180BT Gramofon z napędem paskowym i Bluetooth White

DostępnośćW magazynie
899,00 zł

 Teac TN-180BT Gramofon z napędem paskowym i Bluetooth

Uniwersalny gramofon dla początkujących miłośników winylowego brzmienia i dla melomanów od lat kolekcjonujących czarne krążki.

Najważniejsze cechy:

  • wbudowany moduł Bluetooth i przedwzmacniacz,
  • paskowy napęd,
  • ciężka podstawa z MDF-u,
  • funkcja Auto-return.

Winylowe brzmienie bez przewodów

Zastosowanie rozwiązania powodują, że nie ma potrzeby budowania systemu Hi-Fi wokół tego gramofonu. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth i przedwzmacniaczowi, jedyne czego potrzeba do słuchania muzyki z TN-180BT to aktywne głośniki Bluetooth lub słuchawki bezprzewodowe zgodne z tym standardem. Przycisk do parowania gramofonu z urządzeniami Bluetooth umieszczony jest w pobliżu podstawy ramienia, a specjalna dioda informuje o nawiązaniu bezprzewodowego połączenia. Zasięg połączenia Bluetooth wynosi ok. 10 m. Muzyką odtwarzaną z TN-180BT można się cieszyć prosto po wyjęciu go z pudełka!

Wbudowany przedwzmacniacz

Tradycjonaliści przywiązani do połączeń kablowych będą usatysfakcjonowani za sprawą obecnego w TN-180BT przedwzmacniacza, który umożliwia kablowe podłączenie gramofonu do dowolnego wzmacniacza, nawet pozbawionego dedykowanego wejścia Phono. Na tylnej ściance gramofonu znajduje się przełącznik umożliwiający wybór trybu pracy, aby dźwięk omijał wbudowany przedwzmacniacz lub był przesyłany za jego pośrednictwem, zatem ten gramofon dostosuje się do systemy Hi-Fi jaki jest w Twoim domu.

Wysokiej jakości komponenty

TEAC oparł konstrukcję TN-180BT na podstawie wykonanej z MDF-u o wysokiej gęstości. Wykonana z jednego kawałka obudowa minimalizuje wibracje i rezonans, zwiększając tym samym czystość dźwięku. To znacząca różnica w porównaniu z innymi gramofonami z tego segmentu cenowego, które wykorzystują podstawy z tworzywa sztucznego.

Na podstawie projektanci umieścili proste, statycznie zbalansowane ramię, na końcu którego umieszczona jest główka z zamocowaną wkładką MM. Gramofon może pracować z jedną z trzech prędkości (33/45/78 obr./min.), umożliwiając odtworzenie każdego rodzaju płyty dostępnego na rynku, i zapewnia stosunek sygnału do szumu na poziomie przekraczającym 64 dB (A-ważony, 20 kHz, LPF).

Silnik charakteryzujący się wysokim momentem obrotowym za pomocą paska napędza talerz osadzony na osi ze stali nierdzewnej i mosiężnym łożysku. Konstrukcja napędu zapewnia stabilność, precyzję i równe obroty podczas odtwarzania muzyki. Funkcja Auto-return automatycznie podnosi ramię po jego dotarciu do końca płyty, co przyczynia się do zwiększenia wygody użytkowania oraz zmniejszenia zużycia igły.

Gramofon dostarczany jest wraz z pokrywą przeciwpyłową i gumową matą, która po ułożeniu na talerzu tłumi ewentualne drgania powstające podczas odtwarzania dźwięku.

Specyfikacja Techniczna:

TYP RAMIENIA KLASYCZNE
TYP WKŁADKI MM
STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM > 64 DB (A-WEIGHTED, 20KHZ, LPF)
ODCZYT PŁYTY AUTOMATYCZNY
PRĘDKOŚĆ OBROTOWA 33 1/3, 45, 78
PRZENIESIENIE NAPĘDU PASEK
WYJŚCIE USB NIE
WBUDOWANY PRZEDWZMACNIACZ TAK
POKRYWA W KOMPLECIE TAK
POBÓR MOCY (MAX) <1.5
POBÓR MOCY (STANDBY) <0.2
WYMIARY (S X W X G) MM 420 × 105× 356
WAGA KG 4.9

Produkt nowy, oryginalnie zapakowany, pochodzący od oficjalnego polskiego dystrybutora, objęty 24-miesięczną gwarancją.

 Więcej informacji
Producent TEAC
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teac TN-180BT Gramofon z napędem paskowym i Bluetooth White
Twoja ocena