Pro-Ject X-tension 10 Cadenza Black + Phono Box DS3 B

DostępnośćW magazynie
Czas wysyłki 24 godziny
Ostatnie sztuki!
Cena promocyjna 24 990,00 zł Normalna cena 27 550,00 zł

Zestaw: Gramofon Pro-Ject X-tension 10 z wkładką Ortofon Cadenza Black + Przedwzmacniacz Gramofonowy Pro-Ject Phono Box DS3 B

Topowy zestaw oparty o wyjątkowy gramofon, świetną wkładkę gramofonową oraz przedwzmacniacz pozwalający na True Balanced Connection. Gramofon X-Tension 10 posiada ciężki talerz z aluminium, z zintegrowaną matą, ramię typu Evolution o długości 10”. Przedwzmacniacz swoją konstrukcją daje wszystkie potrzebne możliwości ustawień, które idealnie dopieszczą każdą podpiętą wkładkę gramofonową.

Gramofon Pro-Ject X-tension 10 z wkładką Ortofon Cadenza Black

Xtension 10 Evolution jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują wyjątkowej jakości standardowego modeluXtension w bardziej kompaktowych rozmiarach. Konstrukcja zawiera pond 20-letnie doświadczenie w projektowaniu gramofonów.Baza gramofonu jest wykonana z MDF i dociążona jest metalowym balastem. Całość stoi na magnetycznych nóżkach, coidealnie wpływa na eliminację zakłóceń mechanicznych podłoża. Cały gramofon ma masę 22kg, z czego prawie 6 kg matalerz. Ten dodatkowo posiada wewnętrzne tłumienie wykonane z Sorbothanu. Talerz pokryty jest warstwą winylu (sprasowanepłyty winylowe) i posiada masywny docisk. Całość umieszczono na odwróconym łożysku z kulką ceramiczną, są tutaj obecnerównież pierścienie ferrytowe, które przeciwdziałając sobie, tworzą efekt poduszki magnetycznej. Xtension wyposażonyjest w 10calowe ramię z serii Evolution, które od bazy odizolowane jest warstwą Sorbothanu. W zestawie dołączonesą cztery przeciwwagi, zatem można ramię uzbroić we wkładki o masie od 4 do 14g. Gramofon posiada pokrywę z regulowanymi zawiasami.

Główne Cechy:
- Ciężki - 22 kg gramofon z napędem paskowym
- Dociążona baza gramofonu
- Precyzyjne zbalansowany talerz gramofonu
- Odwrócone łożysko z kulką ceramiczną oraz poduszką magnetyczną
- Ciężki docisk płyty
- Ekstremalnie niski rezonans naturalny
- Perfekcyjne od sprzężenie za pomocą nóżek magnetycznych
- Elektroniczna regulacja obrotów 33/45/78
- Ramię z włókien węglowych 10cc Evolution
- Odwrócone łożyska ramienia (ABEC 7)
- Wkładka Cadenza Black

Specyfikacja Techniczna:
- Prędkość obrotowa 33, 45 (el. Zmiana)
- Napęd Paskowy
- Rumble -73db
- Talerz 300 mm z matą z winylu (5,7kg)
- Łożysko Odwrócone, z kulką ceramiczna
- Efektywna długość ramienia 254 mm
- Overhang 16 mm
- Efektywna masa ramienia 8,5g
- Przeciwwaga dla wkładek o masie 4-14g
- Zakres siły nacisku 10 – 30mn
- Załączone akcesoria Zasilacz, pokrywa
- Pobór mocy 4 w maks
- Wymiary 480 x 235 x 400mm (SxWxG)
- Masa 18 kg

 

Przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject Phono Box DS3 B

Phono Box DS3 B to najnowszy przedwzmacniacz gramofonowy Pro-Ject. Zaawansowane możliwości regulacji sprawiają, że najnowsze urządzenie podłączymy do każdego gramofonu zapewniając optymalne warunki dźwiękowe. Phono Box DS3 B ma stalową obudowę, która jest pokryta przykręcanymi panelami aluminiowymi. Taka konstrukcja zapewnia bardzo dobrą sztywność i znakomitą izolację od zakłóceń. Phono Box DS3 charakteryzuje się bardzo liniową konstrukcją, zapewniając najlepszą jakość dźwięku dzięki minimalistycznej budowie. Dzięki wysokiej jakości brzmienia oraz przystępnej cenie, jest gratką nie tylko dla zaawansowanych audiofilów. 

Główne Cechy:

 • Nowość - zbalansowane wejścia/wyjścia XLR
 • Nowość - 5-pin mini XLR zbalansowane wejście
 • Nowość - w pełni symetryczny, dyskretny stopień wzmocnienia
 • Nowość - w pełni pasywna, dyskretna korekcja RIAA
 • Nowość - w pełni dyskretne obwody audio - bez wzmacniaczy operacyjnych
 • Dla wkładek typu MM/MC
 • Konstrukcja dual mono
 • Płynna regulacja impedancji wejściowej
 • Najdokładniejsze dopasowanie wkładki MC
 • Niski poziom szumów/niskie zniekształcenia
 • Wyzwalacz Trigger in/out
 • Ciężka, aluminiowa obudowa chroni przed zakłóceniami
 • Drewniane panele boczne dostępne osobno
 • Wyprodukowano w Europie

„B” oznacza zbalansowany
Phono Box DS3 B wykorzystuje prawdziwie w pełni zbalansowaną sekcję wzmocnienia. Podłącz swój gramofon za pomocą 5-pinowego kabla mini XLR lub standardowych kabli XLR i zyskaj zbalansowaną ścieżkę sygnału. Oba łańcuchy sygnałowe (+ i -) skutecznie przenoszą te same informacje muzyczne. Prawdziwie zbalansowany stopień wzmocnienia może teraz wyodrębnić końcową informację muzyczną z sygnałów +/- i redukować, usuwać wszelkie szumy, które potencjalnie mogłyby by się pojawić w przekazie sygnału. Dwa oddzielne tory sygnałowe korzystają z dwóch oddzielnych sekcji wzmacniacza.

Obwody dyskretne
Phono Box DS3 B wykorzystuje w pełni dyskretne obwody audio. Dyskretny obwód składa się z komponentów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami, zwanymi również komponentami dyskretnymi. Niezliczone godziny testów odsłuchowych i lata doświadczeń pokazały nam, że nawet najlepsze wzmacniacze operacyjne nie są tak neutralne, naturalne, dynamiczne ani żywe. Standardowe przedwzmacniacze gramofonowe z układami scalonymi składają się z kilkudziesięciu lub setek komponentów w porównaniu do dyskretnych konstrukcji gdzie stosowane są setki lub tysiące komponentów.

Pasywny EQ
Zbalansowany sygnał jest następnie obrabiany przez w pełni pasywny i dyskretny stopień korekcji RIAA. Utrzymując w pełni symetryczny stopień wzmocnienia, możemy zoptymalizować stosunek sygnału do szumu, dając sekcji EQ najlepszej jakości sygnał. W pełni podzielona korekcja pasywna pozwala na lepsze dopasowanie impedancji i mniejsze odchylenie od optymalnej krzywej RIAA. W przypadku zbalansowanych wyjść XLR, dyskretny stopień równoważący generuje sygnał symetryczny, dzięki czemu ponownie korzystasz ze zbalansowanej transmisji sygnału. Wyjścia sygnału RCA mają własny, w pełni dyskretny stopień wyjściowy, obsługiwany bezpośrednio przez korektor RIAA.

Ustawienie obciążenia wkładki gramofonowej
Możesz podłączyć dwa gramofony jednocześnie i łatwo wszystko ustawić z poziomu panelu frontowego. Wybrane ustawienia zapisane są w pamięci. Przedwzmacniacz umożliwia wybierać z szerokich zakresów wzmocnienia od 40dB do 65dB. Jest to istotne i robi swoją robotę w wypadku połączenia zbalansowanego. Phono Box DS3 B można idealnie dopasować do szerokiej gamy wkładek i doskonale zintegrować z resztą systemu HiFi, dokładnie dopasowując poziomy głośności do innych źródeł, takich jak odtwarzacze CD lub urządzenia strumieniowe. Impedancję obciążenia można ustawić w sposób ciągły za pomocą potencjometru, systemu, wynalezionego przez Pro-Ject Audio Systems. Umożliwia płynną regulację impedancji podczas odtwarzania i natychmiastową ocenę wpływu różnych opcji obciążenia. Jest to konieczne, aby znaleźć odpowiednią impedancję obciążenia dla wkładki. Żaden inny producent nie implementuje tej funkcji w tak ekstremalny sposób!

Phono Box DS3 B jest dostępny w kolorze srebrnym lub czarnym.

Specyfikacja Techniczna:

 • Impedancja wejściowa: bezstopniowa 10 Ohm - 1000 Ohm lub stała 47 Ohm
 • Pojemność wejściowa: 50 pF/150 pF/300 pF/400 pF
 • Gain: 40dB / 45dB / 50dB / 55dB / 60dB / 65dB (+6dB przy użyciu wyjścia XLR)
 • Filtr subsoniczny: -18 dB na oktawę @ 20 Hz
 • Stosunek sygnału do szumu MM (40 dB): 104 dBV, 111 dBV α-ważony
 • Stosunek sygnału do szumu MC (60 dB): 85 dBV, 91 dBV α-ważony
 • THD przy 1 kHz: <0,001% MM / <0,004% MC
 • THD (20 Hz-20 kHz): <0,005% MM, <0,01% MC
 • Krzywa RIAA: <0,25 dB / 20 Hz - 20 kHz
 • Wejścia: 1 x 5-pinowy mini XLR / 1 para RCA phono / 1 para XLR
 • Wyjścia liniowe: 1 para RCA, 1 para XLR
 • Okablowanie gniazd XLR: 1 uziemienie, 2 „gorące” i 3 „zimne”
 • Trigger wejścia/wyjścia: czujnik włączania/wyłączania 12 V
 • Pobór prądu: 18 V/290 mA, <0,5 W w trybie czuwania
 • Zasilanie zewnętrzne: 18 V DC / 500 mA
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 206 x 70 x 194 mm (205 mm z gniazdami)
 • Waga (netto): 1480g
Więcej informacji
Producent PRO-JECT
Installments Santander 60 x 0.5%
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pro-Ject X-tension 10 Cadenza Black + Phono Box DS3 B
Twoja ocena